ARNAVUTKÖY' DE 2 BİN 500 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Arnavutköy Yaşlı ve Engelli Merkezi’nden hizmet alan engelli öğrenciler 2 bin 500 fidanı Arnavutköy’de toprakla buluşturdu. Öğrenciler hem daha yeşil bir çevrenin temelini attı hem de etkinlikte sahne alan Resul Aydemir’in şarkılarıyla doyasıya eğlendi.  

Gelecek nesillere daha yeşil bir çevre ve yaşanılabilir bir dünya bırakmak amacıyla Arnavutköy Belediyesi, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ve Orman Fakülteliler Derneği işbirliğinde fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi. Tayakadın mevkiinde gerçekleştirilen etkinliğe Arnavutköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Kemal Aygenli, İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, Orman Fakülteliler Derneği yetkilileri ile çok sayıda öğrenci ve engelli çocuk katıldı. Etkinlik çocukların gösterisiyle başlarken şarkıcı Resul Aydemir’in konseriyle devam etti. Aydemir’in şarkılarına hep bir ağızdan eşlik eden öğrenciler doyasıya eğlendi. Etkinlikte engelli öğrencilerin fidanları toprakla buluşturduğu o anlardaki sevinci dikkat çekti. Şenlik kapsamında fidan diken engelli öğrencilere sertifika takdim edildi.

Gelecek nesillere yeşil bir çevre bırakacağız

Arnavutköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Kemal Aygenli: “ Geleceğimiz ve çevre için çok güzel bir girişimde bulunduk. Çocukların da burada olması ayrı bir güzellik. Ne yaparsak yapalım dünyamız da yaşlanıyor, eskiyor bunun önüne geçemeyiz. Ama tedavisi yapılıyor, bu konuda gayretler var. İnsanların çevreye olan bilinç ve ilgileri de bize umut veriyor. İnşallah biz gelecek nesillere güzel, yeşil bir çevre bırakacağız” şeklinde konuştu.

Arnavutköy Yaşlı ve Engelli Merkezi’nden hizmet alan Süheyla Çelen: “ Fidan diktik, güzel oldu, mutlu olduk. Arnavutköy Belediyesi’ne teşekkür ederim. Tohumlar çiçek olup büyüyorlar meyve ve sebze oluyorlar” ifadelerini kullandı.